Dokážete si představit dovolenou s bublinkovou fólií? My ano a poradíme vám, kde ji využít, aby vám byla ku prospěchu. Například v následujících třech případech:
Při kempování s karavanem – jízda s obytným přívěsem na dovolenou vyžaduje mít sbalené osobní věci a mimo jiné i potravinové zásoby na delší dobu. Mezi nimi mohou být i skleněné či plastové nádoby s vodou, džusem, marmeládami, čalamádou atp. Balte tyto předměty do bublinkové fólie, ta vám zaručí, že se nic při transportu nerozbije. V kempu se pak fólie dá využít pro změkčení posezení před stanem či před přívěsem a můžete jí pak podkládat pod karimatku, pokud přímo nespíte na matracích uvnitř karavanu a dáváte přednost noclehu pod širým nebem.
Pro vodáky – vodáci poměrně často rozdělávají v kempech oheň. Posezení u táboráku má své kouzlo a bublinková fólie jej dokáže ještě vylepšit. Poslouží jako sedák, můžete si na ni lehnout bez obav, že se u ohně poškodí, protože je levná, a její propálení vám může být doslova ukradené. Fólie je skvělý pomocník při stanování na hrbolatém a drsném povrchu, když jí natáhnete pod stanovou podlážkou ve dvou nebo ve třech vrstvách, ochrání podlážku před poškozením a změkčí povrch uvnitř stanu, že na něm můžete pohodlně našlapovat naboso.
Pro cyklisty – cykloturistika je na tom obdobně, s bublinkovou fólii v cyklobrašně získáte pomocníka při posezení v terénu, zejména pokud se chcete někde nasvačit a není zrovna slunečno a teplo a zem pod vámi je mokrá a špinavá. Jednoduše se posadíte na fólii třeba v sousedství vzrostlého modřínu a můžete stolovat. Před odjezdem pak fólii lehce vytřepáte, sbalíte a můžete si svačinu v přírodě zopakovat třeba na nějakém odpočívadle, které je mokré od deště. Bublinky naplněné vzduchem navíc hřejí, resp. izolují tělesné teplo, takže bude posezení nejen měkké a suché, ale i vyhřáté.