Trampolína 366 pro zdraví a dobrou náladu

Náhrada drog

Drogové závislosti jsou hrozbou, které lidstvo čelí již desítky let. Náklady na léčbu drogově závislých jdou do milionů korun ročně, přitom jejich efektivita není příliš valná. Aplikaci drog lez přičíst v převážné míře nedostatku přirozené radosti ze života, jakési vnitřní euforie, hnacího motoru v průběhu dnů všedních i svátečních. Tím se pak organismus stává náchylný vůči depresím a k drogám je to jen nepatrný krůček.

skoky na trampolíne

Jedním z důvodů, proč se v minulosti drogy příliš nešířily, byl dostatek přirozeného pohybu. Lidé pracovali manuálně pod širým nebem, častokrát na slunci, měli dostatek vitamínu D a zaměstnali většinu svalových partií. Dnes za nás těžkou práci odvádí stroje, jsme spíše duševně přetíženi a čelíme značnému tlaku a stresu.

Tomu se dá zabránit skákáním na trampolíně. Proč zrovna skákáním, když existuje řada sportů, co umožňují uvolnění endorfinů? Jde totiž o druh pohybu naprosto specifický, mohou za to kombinace výskoku a dopadu, napodobující střídavé fáze tělesné zátěže a uvolnění. Tím se do krve nevyplavuje adrenalin, jako u většiny silových sportů, a z tohoto důvodu se také trampolíny přezdívají účinným antistresem. Tímto způsobem se rovněž efektivně aktivuje lymfatický systém, hormonální rovnováha není rozkolísána stresem (adrenalinem), lépe funguje štítná žláza a vyplavují se z těla toxické látky, čímž se organismus přirozeně regeneruje.

skoky

Pohybový aparát

Veškerá cvičení prováděná na tvrdém povrchu přetěžují naše klouby, vaziva, pojivové tkáně, některé svalové partie a páteř. Můžeme tomu čelit speciální obuví (běžeckou) s odpruženou podrážkou a stélkou, ta však není všemocná a zajistí komfort jen do určité míry.

Skákáním na trampolíně 366 nebudete přetěžovat ani kloubní aparát, ani páteřní obratle, dokonce i lidé s nadváhou mohou tato cvičení provádět pravidelně, zároveň zdravě hubnout a především zlepšit náladu a životní elán.